A Kullancs

A kullancsok manapság már az egész év folyamán veszélyt jelentenek, aktívak, és napjainkban sajnos már Magyarország legtöbb vidékén számítanunk kell előfordulásukra. Nemcsak az erdőkben, vízpartokon, hanem a városokban, községekben lévő…

Az ivartalanítás előnyei

– megszűnhet a rosszindulatú daganatok kialakulásának veszélye,– csökken a fertőző betegségekben való megbetegedések esélye,– csökken a verekedésből, balesetből származó serülések veszélye,– csökken a kóborlás vágy, a szexuális agresszivítás,– elmaradnak az…

A Veszettség

A veszettség a legelterjedtebb vírus okozta zoonosis, állatról emberre terjedő betegség. Ausztrália kivételével minden földrészen előfordul. Európa sok országa, az amerikai, az ázsiai és az afrikai szárazföld egész területe veszettséggel…

Bőrférgesség és szívférgesség

TÁJÉKOZTATÓ KUTYA- és MACSKA-TULAJDONOSOKNAK Bőrférgesség és szívférgesség (dirofilariosisok)   Mi okozza a bőrférgességet? A betegséget egy 5-15 cm hosszú, vékony fonálféregfaj (Dirofilaria repens) okozza, mely kutyán és macskán kívül rókában…

Echinococcosis

Mi az echinococcosis? Az echinococcosis (ejtsd: ehinokokkózis) parazitás fertőző betegség. Két fő típusa van a betegségnek: a cisztás echinococcosis és az alveolaris echinococcosis. Az előbbit az Echinococcus granulosus, az utóbbit…

Fogápolás

„A jó gazdi kutyusa fogairól is gondoskodik”   Kutyáink egészsége a fogaknál kezdődik A kutyák szája hasonló funkciót lát el, mint az emberek keze: nemcsak az evéshez van rá szükségük,…

Giardiozis

Mi a giardiosis? A giardiosis (dzsiardiozis) fertőző betegség. Kórokozója egy egysejtű parazita, amelynek neve Giardia (Dzsiardia). Olyan kicsi, hogy csak mikroszkóppal látható. Többféle fajta van, ezek a legkülönbözőbb gerinces állatokat…

Idős kutyus

Mi történik kedvencünkkel, ha megöregszik?   A gondos tulajdonosoknak, az állatorvos-tudomány és a takarmányipar fejlődésének hála kedvenceink egyre magasabb kort élnek meg mellettünk, hosszabb ideig maradnak családtagjaink. Ahogyan magunkat, vagy…

Kutya a Lakásban

Kutya nem való lakásba. Azt hiszem, ezzel a kifogással találkozom leggyakrabban, ha arról van szó, hogy ki miért nem tart kutyát. Cáfolnom kell: a kutya igenis való lakásba. Az más…

Leishmaniosis

Déli tengerparti nyaralás kutyával, veszély nélkül? Ha tengerparti utazásra magával vinné a kedvencét is, akkor rengeteg mindenre kell figyelnie. Indulás előtt be kell szerezni az állatorvosi igazolásokat (mikrochip behelyezése, állatútlevél…

Támadnak a szúnyogok

A tavaszi esőzéseket és nyári áradásokat követően az ártereken, vízgyűjtőkben, pocsolyákban, összefolyó felszíni vizekben ideális helyet találnak a szúnyogok szaporodásukhoz. A felmelegedés hatására naponta több milliónyi rajzik ki. A hajnali…

Toxocarosis

Mi a toxocarosis? A toxocarosis fertőző betegség. A fertőzés okozója az orsóférgek közé tartozó, tudományosan Toxocara-nak nevezett parazita (élosködő). A Toxocara-nak több faja van. A fertőzés a kutyáról, macskáról terjed…

Toxoplasmosis

Mi a toxoplasmosis? A toxoplasmosis fertőző betegség. A fertőzés okozója egy parazita, amelynek a tudományos neve Toxoplasma gondii, vagy röviden T. gondii. A T. gondii egyetlen sejtből áll. Olyan kicsi,…

Zoonózisok-Állatról emberre terjedo betegségek

Az állatoktól – kutyáktól, macskáktól, más házikedvencektől vagy vadon élo állatoktól- elkapható fertőző betegségek száma száz felett van. Természetesen nem kell megijedni a potenciális veszélyektől, ám bizonyos higiénés alapszabályokat érdemes…

Felnőtt Kutyák Táplálása

A különböző kutyafajták testmérete rendkívül tág határok között mozog. Tápanyag és energiaigényüket viszont alapvetően meghatározza a méretük.Az egyszerűség kedvéért a kutyákat felnöttkori testméretük szerint három nagy csoportba osztjuk: kis testű…

Ízületgyulladás

  A kutyájának ízületgyulladása van? Legjobb barátjával, a kutyával sokkal könnyebb lenne minden, ha beszélni tudna. Sajnos nem tudja elmondani, hogy fájdalmat érez, ha túl sokat szaladgál, vagy ha a…